Start.

12. března 2018 v 15:10 | Štír |  Cíle, plány, budoucnost

Co autor této stránky chce.

Jak je již v menu napsáno, toužím po jistotě. Po jasně daných věcech. A když chybí, udělám cokoliv pro to, abych je dostal. Štír. Podlý, vypočítavý a sobecký znamení. Mrcha v mužském podání. Jak ale dosáhne svého, dokáže se podívat i na okolí, být vstřícný, pomáhat, rozdávat radost a pozitivní energii kolem sebe. Je ale těžké, dosáhnout toho, po čem touží? Neuvěřitelně. Aktuálně mi nechybí nic. Ale není to tím, že bych žil dokonalý život. Je to tím, že podvádím, lžu a to vše v zájmu sebe sama. A díky tomu se pak dokážu zavděčit všem zúčastněným stranám a ve výsledku jsou všichni spokojeni. Kdyby to tak nebylo, nebudu spokojen já. A žijeme životy kvůli ostatním? Ne. A kdo jo, lže sám sobě. Nebo není štír... A jak to celé je?

Popořadě? Ne.

Ač miluji pravidelnost, jasný plán a chaos mě akorát irituje, nebudu tu určité chvíle svého života sepisovat chronologicky dle toho jak se udály, ale dle toho, jak mne napadnou. Když mi něco vyvolá vzpomínky, nebo se nad něčím zamyslím. Časem se v tom ale bude dát najít určitý řád a nebude to vypadat neorganizovaně. Nejlepší příběhy totiž píše život, hm?

Minulost? Byla. Ta už se nezmění.

A tak si tu nebudu vylejvat srdíčko nad tím, co už se stalo a budu k tomu přistupovat tak, jako v reálném životě. Po pravdě si pořádně nepamatuji, co bylo před týdnem. Ta informace je mi k ničemu, na nic ji nepotřebuji a jen zabírá prostor v paměti. Nechápu lidi, co se snaží pamatovat si každodenní činnosti, běžné hádky, malichernosti. Jsou důležité věci, co si člověk zapamatuje, to ano, ale kolik takových událostí se během jednoho týdne stane. Jedna? Žádná? Žiju teď. Co bylo neovlnivním. Co bude ne vždy ovlivním. Můžu ovládat sám sebe v tuto chvíli. O zbytku nemá cenu tolik uvažovat. Pokud se nejedná o jasný plán. Pokud svým nynějším chováním nechci dosáhnout něčeho většího a někam se posunout. Něco získat. Pořád to ale závisí pouze na -teď a tady-.

Popis obyčejného člověka.

Abychom se mohli od něčeho odrazit, podle čeho posuzovat mé kroky a rozhodnutí, pár údajů.

Patřím do věkové kategorie 20-30.
Šťastně ženatý.
Jedno malé dítě, které miluju.
Práce co mě baví.
Byt v nájmu.
Insolvence.
Nedokonalé vztahy s rodiči.
Žádní přátelé.

Toto vystihuje velikou část populace. A některé z nás vystihujou možná i následující body.

Žádný sex.
Nemožnost si koupit to, co chci.
Nedocenění v zaměstnání.
Celková nenaplněnost.

A teď si pojďme hrát na to, jak jsme spokojení, vyrovnaní a máme vše, po čem jsme kdy toužili. Chlapy pořádný auta a sexu dosyta, ženský hubený postavy bez cvičení a děti co poslouchají na slovo. Opravdu to máme? Nebo si jen nejsme ochotni přiznat, že ne, protože se nám nechce udělat nic proto, abychom to měli a mohli si říct, že jsmě šťastní, ve všem?

A co jsem pro to udělal já? To se pokusím vyjádřit na tomto blogu. V surové podobě tak, jak to je. Tak jak to cítím. Kompletně tak, jak o tom nikdo neví. Jen já.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka | E-mail | Web | 22. března 2018 v 17:37 | Reagovat

Tak to jsem zvědavá, hodně štěstí. :-)

2 Jsem štír | 24. března 2018 v 19:14 | Reagovat

[1]: Díky moc. Uvidíme, kolik štěstí si v životě najde mně a kolik ho budu muset najít sám. Taky jsem zvědav.

3 Hipís | 26. března 2018 v 19:41 | Reagovat

Taky jsem štír a všechny ty ošklivý věci, co se o štírech říkaj, jsou pravda jenom z části. Záleží na tom, jakou cestu si vybereš. Možná jsem moc mladá a proto v sobě potlačuju svojí přirozenou temnotu, každopádně si myslím, že i štíři dokážou být skvělí lidé. V podstatě všichni štíři, který znám, jsou vcelku hodní, jen záleží na tom, jak, kdy a na koho.

Jsem hodně společenská, miluju lidi a lidi milují mě, pravdou je, že ano, manipuluju s nima a lžu jim, snažím se všem zavděčit, protože jinak nejsem spokojená. Ale svoje blízké a svoje přátele miluju a udělala bych pro ně cokoliv. Za některý lidi v tomhle světě bych položila život. Když pak ale přijde někdo, kdo mi ubližuje, jsem schopná mu to párkrát odpustit. Ale každej pohár jednou přeteče, takže pak se vzbudí moje temná stránka a já se chci mstít.

A k těm vzpomínkám, to je asi nejdůležitejší část nás všech. Nás štírů. Štíři si pamatují všechno, tak proč se nezabejvat minulostí?

Zaujalo mě jméno tvýho blogu, protože dávám všem štírům plusový body už jen tak z principu, že nás nikdo nemá rád. Ale to je přesně díky tomu, o čem ty tu mluvíš. Nemusíš bejt takovej, záleží jenom na tom, jakou cestu si vybereš. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.